Pomoc naukowa do przyswojenia wiedzy z działu matematyki rozszerzonej

Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony jest to publikacja, która została opracowana przez doświadczonych pedagogów oraz nauczycieli. Wraz ze współpracą z doświadczonymi wykładowcami oraz autorami podręczników, powstała publikacja która doskonale przygotowuje uczniów do matury z poziomu rozszerzonego. Została ona wydana przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Bez wątpienia ten podręcznik reprezentuje bardzo wysoki poziom, zawiera on pomocne wykresy i dane statystyczne.

Podręcznik, który przygotowuje uczniów do matury rozszerzonej z matematyki

W podręczniku do rozszerzonej matematyki znajdują się ciekawe zagadnienia matematyczne, działania, schematy, które pomagają w przyswojeniu wiedzy z tego zakresu. Ten podręcznik posiada dopasowaną treść do poziomu wiedzy uczniów klas w liceum oraz technikum. Z pewnością przyda się on osobom, które chcą udać się na studia z ekonomii, finansów oraz księgowości. Rozwija on umiejętności uczniów, którzy ukończyli już szkołę podstawową i edukują się w wyższych klasach. Co ważne, pod koniec rozdziałów umieszczone są ciekawe zadania matematyczne, które po rozwiązaniu pomogą utrwalić wiedzę z danego zakresu.

Zadania sprawdzające i ćwiczenia z matematyki, które pomagają w przyswojeniu wiedzy

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe wydało tę książkę zgodnie z nową podstawą programową. Podręczniki bardzo dobrze przygotowują uczniów do rozwiązywania zadań oraz ćwiczeń na maturalnym egzaminie z poziomu rozszerzonego. Jak wiadomo, te zadania różnią się znacząco od ćwiczeń z matury z poziomu podstawowego. W tej książce znajduje się duża ilość teorii, którą można przełożyć z łatwością na umiejętności praktyczne. Po każdym rozdziale autorzy przygotowali serię ciekawych ćwiczeń oraz zadań sprawdzających. Podręczniki do liceum i technikum:

• rozwijają umiejętności logicznego myślenia,
  • przygotowują do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym,
  • dostosowane są do poziomu wiedzy uczniów,
  • zawierają ćwiczenia do samodzielnego wykonywania.